Mikuláš - Senior hardware specialista

Portfólio našich projektov je široké a každý z nás sa skoro na dennej báze stretáva s novými výzvami. A to je ďalší dôvod, prečo je tu väčšina z nás spokojná. Stagnácia a hrdzavenia nám určite nehrozia. Je to občas až prekvapujúce, že technológie, ktoré som pred pár rokmi považoval za vesmírne sa zrazu objavujú na našich stoloch.

Cesta do Consilia

Do Consilia som prišiel po 15 rokoch práce v dvoch korporátoch. Musím priznať, že časť kolegov som už poznal z predchádzajúcej práce, takže som mal predstavu do čoho idem.  

Prečo som tu

Pre mňa je naplň práce hodne podstatným kritériom spokojnosti. A tu je toto kritérium splnené. Práca je rôznorodá a kratšie projekty sa striedajú s dlhšími. Dôraz sa kladie na spokojnosť zamestnancov, spokojnosť zákazníka a kvalitu.  

Na čem pracujeme

Portfólio našich projektov je široké a každý z nás sa skoro na dennej báze stretáva s novými výzvami. A to je ďalší dôvod, prečo je tu väčšina z nás spokojná. Stagnácia a hrdzavenia nám určite nehrozia. Je to občas až prekvapujúce, že technológie, ktoré som pred pár rokmi považoval za vesmírne sa zrazu objavujú na našich stoloch.

Ako pracujeme  

Bolo by však chybou myslieť si, že sme tu samí géniovia, čo striedajú novinku za novinkou. Naštudovať novú vec trvá čas. Čo je však super, je fakt, že my ho dostávame. Občas sa štúdium skrýva v úlohe “analýza“ inokedy je to poctivo nazvané “technology study”. Vždy sa však ráta s tým, že na preniknutie do nového projektu človek potrebuje nejaký čas. A s tým súvisí podstatný benefit práce v Consilii. Kľud. Sme skúsený a vieme, že niektoré aktivity nemá zmysel urýchľovať. Naše vedenie sú aktívny vývojári, takže máme plnú podporu firmy robiť veci vlastným tempom.

Čím sme iný

Ako perličku by som spomenul, že keď som nastúpil do svojho druhého korporátu, tak som mal v okamihu nástupu 48 neprečítaných mailov. Tu, hoci som vedúci projektu, sa stáva, že maily za týždeň sa zmestia na jednu obrazovku. Komunikujeme intenzívne, ale buď osobne alebo si voláme. My nespamujeme.

Náš tým a spolupráca v ňom

Atmosféra vo firme je priateľská a nikto z nás nemá problém priznať, že niečomu občas nerozumie a požiadať kolegu, nech mu vysvetlí základy, ktoré už dávno zabudol. A že sa to deje.<br>  

Jak řešíme problémy

V osobnej rovine si myslím, že sa blížime k ideálu. Nikto sa tu na nič nehrá. Problémy sa tu nikdy neriešili ukazovaním prsta, kto je za čo zodpovedný. Ak sa vyskytne problém riešime ho spolu a hľadáme vo väčšom kruhu možné príčiny a zvažujeme výhody rôznych riešení. A keď  sa problém vyrieši, tak si dáme koláčik alebo zmrzlinu, ktoré pre nás pečie a kupuje naša nenahraditeľná technička.

Další příběhy zaměstnanců

Další příběhy

Ivka - Junior software developerka

Zkušenosti Junior software developerky s prací v Consilia

Další volná místa

Volná pracovní místa

Práce je dost - hledáme posily.
Jak chcete začít svou kariéru ve společnosti Consilia?

Letní brigády pro studenty technických oborů

Nabízíme letní brigádu na následující pozice: Embedded Software Tester, RF Engineer, C++ Embedded Software Developer Senior a PCB Layouter - Letošní léto skončilo, zkuste štěstí příští rok.

Embedded software tester

Tester embedded systémů samostatně připravuje vhodné testovací strategie pro námi vyvíjené embedded systémy.

RF engineer

RF engineer pracuje na vývoji různých rádiových a mikrovlnných zařízení, modulů a obvodů. Součástí práce je návrh celkové koncepce, simulace jednotlivých bloků, realizace na PCB, měření vlastností prototypů a zpracování výstupní dokumentace.

C++ embedded software developer senior

C++ embedded software developer samostatně navrhuje architekturu, provádí analýzu možných platforem a výběr té nejvhodnější z nich. Realizuje vznik softwarových modulů, provádí jednotkové testy, integraci SW modulů do systému a funkční testy.

PCB layouter

PCB layouter v Consilia samostatně navrhuje desky plošných spojů s podporou firemních nástrojů CAD a na základě vstupního schématu elektrického zapojení.

Naše hodnoty a priority

Porozumění

Naší prioritou je porozumět zákazníkovi a produktu, který požaduje, a vzájemně sladit společné procesy a standardy.

Zodpovědnost

Naším úkolem je nabídnout zákazníkovi pomoc při strategickém rozhodování a navrhnout nejvhodnější řešení z hlediska nákladů, prodejnosti a flexibility výrobku.

Spolehlivost

Je důležité vždy dotáhnout realizaci do úspěšného konce a mít dobrý pocit z precizně odvedené práce.